Home O mně

Mgr. Daniela Lukešová, CSSB - E

Lektorka v oblasti tělesného prožívání strachu, sexuality, těhotenství a porodu pro páry i jednotlivce.

Pojďme se naučit umění prožít život na plno  a milovat ho se vším co nabízí.

Možná se ptáte, kdo jsem a co vlastně dělám?

Než na tuto otázku odpovím, dovolím si s vámi sdílet něco k zamyšlení…

Uvědomila jsem si, že je velice těžké popsat sebe a svou práci v několika větách takovým způsobem, aby bylo přesně vystiženo mé poselství a osobnost. Čím více nad tím přemýšlím, tím více si uvědomuji, že strohý popis by byl jen dalším škatulkováním,  které sama odmítám. Pro mne v životě neexistuje jen černá a bílá. O co se v životě snažím je projít od bílé přes všechny odstíny šedé až k černé a pak zase zpět.

Jsem živel, ctím přírodu a s pokorou se klaním před jejími zákony, nekonečnou pestrostí i smyslem pro humor.  Věděli jste, že je na světě více jak 180 000 obydlených i neobydlených ostrovů? Asi si říkáte, proč zrovna ostrovy a co mají společného s mou životní filozofií?

Mnohé ostrovy jsou vyživovány samy ze sebe a produkují jen to, co je jim opravdu vlastní v závislosti na jejich složení. Ostrovů jsou tisíce,  a přesto je každý jiný – jedinečný, i když se na první pohled  může zdát, že je jeden jako druhý. Dokážete si přestavit, že by na ostrově, jehož půda podporuje růst palem, rostla jablka? Asi těžko, a přesto v životě děláme věci, které jsou ve sporu s naším vnitřním já, a pořád dokola se divíme, že náš „ostrov“ neprosperuje.

Toto myšlení jde ruku v ruce s mou prací. Sama jsem prošla tisíce ostrovů, než jsem našla svůj vlastní. Díky tantrickému učení a mé profesi sexological bodyworkera vím, že lidské tělo v propojení s myslí je tělem jednoty, a přesto má nekonečně možností. Zdánlivě nemožné se může stát skutečné. Zdánlivě nedotknutelné na dosah.

Klíčem k úspěchu je v tomto případě láska – láska k sobě samému

 V dnešní společnosti se na lásku moc nehraje. Touha po dokonalosti mnoho z nás přivede až na pokraj vlastního zhroucení. Necháme na sobě činit násilí nejen okolím, ale bohužel i svými nejbližšími. Toto zacházení má za následek ztrátu radosti ze života a pocit nepotřebnosti. Všechny obavy a strachy co máme, nám berou životní energii. Zahltíme-li se projekcemi a představami o věcech/událostech, které se ještě nestaly nebo které nemůžeme ovlivnit,  zbytečně se tím připravíme o další kousek energie, která nám pak jinde chybí.  Toto se často stává např. těhotným ženám, jež jsou naprosto zbytečně vystaveny stresu a strachu bez  jakéhokoliv opodstatnění.

Poté jim chybí energie k porodu a o péči o dítě nemluvě

Těhotné ženy rozhodně nejsou jedinou rizikovou skupinou, ale protože s nimi velmi často pracuji, tak bych chtěla poukázat na skutečnost, že plýtvání energie není na místě. Pokud máte obavy z toho, že něco nejde podle „plánu, tak věřte, že znamenáte mnohem víc než přihrádku  v tabulce, kterou pro Vás napsal někdo jiný, kdo Vás třeba ani nezná, nikdy nepotkal.

Tak se do té přihrádky- do jeho plánu ani nesnažte dostat

Pamatujte na svůj ostrov. Nenechte se vysadit na jeho ostrově, kde pro Vás není půda dost vyživující. Pojďme se naučit umění prožít život na plno  a milovat ho se vším co nabízí.

Kdo jsem:

  • Lektorka v oblasti tělesného prožívání strachu, sexuality, těhotenství a porodu pro páry i jednotlivce.
  • Jsem zakladatelka  české asociace Sexological Bodywork,  majitelka Tantra Centra Plzeň a hlavní školitelka ve společnosti  DL Medicom, kde mám tu čest spolupracovat s báječnými lékaři.
  • Již přes 12 let se věnuji studiu verbální i neverbální komunikace a typologii lidí. Velkým přínosem pro mne bylo učení se z terapie s názvem rodinné konstelace.
  • V oblasti práce s tělem u mne vyhrává jóga, hormonální jóga, cvičení na míčích a to hlavně  pro těhotné ženy a další dechové techniky.
  • V oblasti masážích jsem absolvovala rekvalifikace na svalové sportovní masáže, lymfatické masáže, reflexní masáž chodidel a práce s jizvou.
  • Dále také smyslné celotělové masáže, aromaterapie a tantra masáže -  práce s dotykem.
  • A momentálně se věnuji studiu akupunktury.
  • V oblasti koučování mám zaměření na rozvoj intimity u jedinců a parů- kalifornský výcvik pro profesionály Sexological Bodywork a  přípravu na vědomé těhotenství a porod.
  • A již několik let učím tantrické techniky na vlastních workshopech a různých festivalech, např. Miluj svůj život.

Objednávka

Objednání

Nejjednodušší je využít můj kontaktní formulář, který se Vám zobrazí po kliku na tlačítko vpravo ...

Certifikáty

EASE

EASE

certifikáty EASE
Dexter Academy

Dexter Academy

certifikáty Dexter Academy
Reiky

Reiky

certifikáty Reiky
A centrum

A centrum

certifikáty A centrum